Niepubliczna Szkoła Podstawowa z odziałami przedszkolnymi w Kalniku

Droga do celu to nie polowa przyjemności, to cala przyjemność.

Od 1967 do 2009 jako szkoła publiczna pod adresem Kalnik  69.

Od września 2009 r. do 05 lutego 2016 r. jako Niepubliczna Szkoła Podstawowa prowadzona przez Stowarzyszenie NARIE w Bogaczewie.

Od 05 lutego 2016 r. jako Niepubliczna Szkoła Podstawowa prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kalniku.

Od 14 września 2016 r. zmiana nazwy na: Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Kalniku.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kalniku istnieje od 2009 roku. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej.  Parterowy budynek szkoły - o łącznej powierzchni 550 m2 - usytuowany jest na dużej działce (ponad 1,5 ha) z trawnikami, boiskiem i placem zabaw. To wszystko w centrum wsi, spokojnej i bezpiecznej okolicy.

W szkole panuje przyjazna dla uczniów atmosfera, którą tworzą nauczyciele i inni pracownicy, starający się służyć pomocą w każdej sytuacji.

Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwają dyżurujący nauczyciele.

Propagujemy zdrowy styl życia.

Do szkoły przyjeżdża pielęgniarka, która czuwa nad naszym zdrowym trybem życia i pojawiającymi się problemami zdrowotnymi.

Do szkoły uczniowie dochodzą pieszo, przyjeżdżają rowerem lub podwożą ich rodzice.

Przyjazny uczniom sekretariat szkoły zaopatrzony jest w ksero i telefon. Można tam uzyskać rzetelną informację oraz pobrać odpowiednie dokumenty oraz porozmawiać z Panią dyrektor

Aktywizujące metody nauczania

Stwarzamy warunki do rozwijania zainteresowań i talentów. Uczniowie mogą uczestniczyć w  zajęciach pozalekcyjnych  Dbamy, aby nasi podopieczni osiągali coraz lepsze wyniki i rozwijali aspiracje życiowe. Planujemy wycieczki tematycznie związane z programem nauczania. Celem integrowania szkolnej społeczności organizujemy dyskoteki szkolne, a dla uczniów i ich rodzin - imprezy plenerowe.

Tworzymy klimat szkoły przyjaznej, ukierunkowanej na indywidualny rozwój każdego ucznia. Naszym celem jest edukacja pozostawiająca trwały ślad i widoczne rezultaty w dalszej przyszłości młodego człowieka...

Edukacja jest tym, co pozostaje wówczas, gdy to, co wyuczone, zostało zapomniane.

- Burrhus F. Skinner

W czasie wakacji 2016 r. został przeprowadzony remont kapitalny dwóch pomieszczeń szkolnych przeznaczonych na Oddział Przedszkolny dla dzieci 3-6 letnich.

Wymieniono okna, drzwi, instalację elektryczną, grzejniki OC, podłogę. Doprowadzono pomieszczenia do stanu jakiego nie mogłoby powstydzić się dobre przedszkole.

Podczas ferii zimowych dokonano remontu gabinetu dyrektora szkoły oraz pokoju nauczycielskiego, wymieniono stare, zniszczone okna w sekretariacie szkolnym, salce gimnastycznej i holu głównym.

Nasza szkoła. JEST!!!

Zmiany w naszej szkole. BYŁO!!!

ZAŁĄCZNIKI:

Trochę z życia szkoły i wsi

Utworzono dnia 11.11.2018, 22:55

PREZENTACJA O SZKOLE I WSI